SAP OTEVÍRÁ DĚTEM CESTU DO SVĚTA TECHNOLOGIÍ, NEZISKOVÝM ORGANIZACÍM POSKYTUJE GRANT NA DIGITÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ | Absolvent.cz

SAP OTEVÍRÁ DĚTEM CESTU DO SVĚTA TECHNOLOGIÍ, NEZISKOVÝM ORGANIZACÍM POSKYTUJE GRANT NA DIGITÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Společnost SAP pořádá ve spolupráci s Haus des Stiftens a TechSoup Europe iniciativu Meet and Code. Cílem je představit dětem a mladým lidem ve věku 8 až 24 let svět technologií a podpořit neziskové organizace, které na tomto vzdělávání a osvětě pracují. Pojďte se s iniciativou seznámit o trochu blíže.

Iniciativa Meet and Code odstartovala v roce 2017 v 15 evropských státech včetně České republiky a Slovenska, vloni se rozšířila do 22 zemí a letos dostanou možnost zapojit se neziskové organizace z celkem 25 zemí. Hlavním cílem je dát mladým lidem napříč Evropou příležitost dozvědět se více o digitálním světě, naučit je kódovat a poskytnout jim možnost využít tyto znalosti při jejich uplatnění na pracovním trhu.

Projekt vznikl za spolupráce SAP s charitativní organizací Haus des Stiftens a TechSoup Europe, sítí 24 organizací působících ve 48 zemích a hájících zájmy občanské společnosti. Meet and Code je součástí Evropského týdne programování (neboli EU Code Week), kdy budou od 5. do 20. října probíhat vzdělávací semináře, hackatony, workshopy a další aktivity. Neziskové organizace či školy, které chtějí zorganizovat svou vlastní digitálně-vzdělávací akci pro věkovou kategorii 8 - 24 let, a získat na ni příspěvek od SAP ve výši až 10 000 Kč, mohou zažádat o financování jejich projektu do 8. září.

Vloni proběhlo jen v České republice dohromady 66 vzdělávacích akcí, z toho 55 podpořených grantem a 11 dalších v rámci dobrovolnictví zaměstnanců SAP, kteří mají každoročně v říjnu možnost věnovat jeden svůj pracovní den na vybranou dobročinnou aktivitu.

„Dohromady se minulý rok workshopů a dalších vzdělávacích akcí v rámci Meet and Code zúčastnilo přes 2 300 dětí a mladých lidí. Zapojily se instituce nejen v největších městech, ale napříč celou Českou republikou. Máme radost, že je o iniciativu rok od roku větší zájem a daří se plnit její cíle, tedy otevírat mladým lidem cestu k informačním technologiím, jež jsou na současném pracovním trhu tolik žádané,“ shrnula Lucie Kalinová, která má v SAP ČR na starosti CSR.

Jednou z 28 neziskových organizací, které v ČR vloni získaly grant a mohly díky němu zorganizovat semináře pro děti, byla také česká nezisková organizace Czechitas, jejímž cílem je vzdělávat a inspirovat ženy a děti v informačních technologiích a budovat komunitu se zájmem o IT. V rámci celé Evropy investovala společnost SAP do Meet and Code přes 250 tisíc eur do 1 100 vzdělávacích aktivit zorganizovaných neziskovými organizacemi či školami ve 22 zemích. Přes 52 tisíc mladých lidí z evropských států tak dostalo možnost seznámit se s programováním.

Jak je vidno, v SAPu se nezahálí a jede se na plné obrátky. Že je říjen za dveřmi a nestíháte přihlásit svůj projekt? Stíháte! Všechny české neziskové organizace se mohou přihlásit do 8. září přímo zde.

 

O SPOLEČNOSTI

SAP, společnost zaměřená na zkušenost a řízena principy inteligentního podnikání, je lídrem na trhu s podnikovým aplikačním softwarem a pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkovává jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. End-to-end sady aplikací a služeb pomáhají více než 437 000 zákazníků z komerční i veřejné sféry v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur.

 

Články ze stejné kategorie